Важливо! Україна в ЄС – Зеленський гарантує. Європа близько: вирішальний крок

Президент Володимир Зеленський проводить кампанію зі збору зобов’язань від держав – членів ЄС про підтримку членства Українив Євросоюзі. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, за 2021 рік Україні вдалося зібрати на підтримку свого вступу до ЄС чверть голосів від держав Євросоюзу. Пише korupciya.com

Литва та Польща підтвердили повну підтримку членства України у Євросоюзі та НАТО. Про це йдеться у спільній заяві, яку зробили президенти Володимир Зеленський, Гітанас Науседа та Анджей Дуда 20 грудня на першій особистій зустрічі глав держав Люблінського трикутника, що відбулася у державній резиденції “Синьогора” в Івано-Франківській області.

Раніше, беручи участь у саміті «Східного партнерства», Зеленський підписав з прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншею Декларацію про підтримку європейської перспективи України.

«Спільна Декларація констатує, що… Україна… може подати заявку на членство у Євросоюзі у разі дотримання всіх умов і зобов’язань», – повідомила пресслужба Офісу президента 15 грудня.

У документі підтверджується значний прогрес, досягнутий нашою державою в імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, а також курс на продовження реформ. На цьому шляху Словенія підтримуватиме зусилля України, зокрема щодо подальшого реформування у напрямку децентралізації.

Як зазначила віцепрем’єр-міністр України Ольга Стефанішина, підписання Декларації про підтримку європейської перспективи України наближає членство нашої країни в Європейському Союзі.

«Україна вже стає невід’ємною частиною європейського простору – готується синхронізація наших електричних мереж у 2023 році, формується спільний авіаційний простір, ведеться робота над “розмиттям” митних кордонів для бізнесу. Враховуючи ці процеси, членство України в ЄС – це лише питання часу, і таке розуміння зростатиме на Заході», – заявила Стефанішина.

Вона також додала, що Україна «нарешті розпочала практичний діалог з країнами ЄС про своє майбутнє членство».

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що менш ніж за рік Україні вдалося зібрати на підтримку свого вступу до ЄС чверть голосів серед держав Євросоюзу.

«Ви бачите, як один за одним лідери країн ЄС підписують з нашим президентом декларації про визнання перспективи членства України в ЄС. 15 грудня було підписано вже сьому таку декларацію зі Словенією. Тобто менш ніж за рік нам вдалося зібрати вже чверть голосів за вступ України серед членів ЄС», – сказав Кулеба.

Політолог Ігор Петренко зазначає, що в 2021 році був помітний прогрес у зближенні України з Європейським Союзом.

«Спостерігається динаміка у відносинах з Європою. Відбувся саміт Україна – ЄС, президент Європейської ради Шарль Мішель заявив про підтримку України, тривають дискусії щодо перегляду договору про асоціацію з ЄС. Це позитивні сигнали», – каже Петренко.

Проте не всі політологи так однозначно стверджують про позитивні тенденції української євроінтеграції. Ось, наприклад, Юрій Костенко (політик і дипломат) сумнівається, що Україна вступить в ЄС навіть за 10 років.

«Для того, щоб Україна могла претендувати на вступ до Євросоюзу, необхідно змінити понад 135 законодавчих актів під вимоги ЄС. Сьогодні українські законодавці внесли виправлення не більш ніж у 20% документів. З таким темпом сподіватися, що нас приймуть у ЄС за 10 років, дуже оптимістично», – каже Костенко.

Політолог Вадим Карасьов вважає, що в 2022 році Україна не те що не наблизиться до ЄС, але навіть віддалиться від нього. Він вважає, що через внутрішні проблеми Євросоюзу сьогодні не до України.

«Європейський Союз сьогодні переживає економічну та політичну кризу. У січні 2020 року ЄС покинула Велика Британія. Наростає напруження у відносинах між країнами – членами Євросоюзу. Недавнє опитування громадської думки, проведене агентством Dire та Науково-дослідним інститутом Tecnè показало: якщо у 2018 році 65% респондентів вважали, що залишатися в ЄС – правильне рішення, то навесні 2020 року їхня кількість зменшилася до 44%. Сьогодні 42% італійців погоджуються з тим, що слід вийти з ЄС», – зазначає Карасьов.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський називав терміни вступу України в ЄС. За словами президента України, це вже визначено, і вступ до Євросоюзу – лише питання часу.

Оцініть статтю