Виведення військ з України та жодних компромісів щодо вступу: у НАТО передали РФ свою відповідь на вимоги «гарантій безпеки»

У НАТО вимагають від Росії вивести свої війська з України, Грузії та Молдови. Також там не мають наміру йти на компроміси щодо розширення Альянсу.

Таку заяву генсек НАТО зробив 25 січня. Його брифінг транслювався на YouTube-каналі in time Ukraine (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Столтенберг сказав, що Росія має вивести свої війська з України, Грузії та Молдови, а також відвести сили від кордонів указаних держав.

Також він зазначив, що Альянс не має наміру відмовлятися від принципу «відкритих дверей», а вступ будь-яких нових країн буде їхнім рішенням та рішенням держав-членів НАТО.

«Ми готові вислухати будь-які занепокоєння Росії, але всі країни повинні мати свободу вибору союзів», – сказав Столтенберг.

Зокрема, він висловив готовність відновити брифінги з військових навчань, йти на діалог із питань контролю над озброєннями, ракетами, ядерною зброєю та космосом. Окрім того, пропонується продовжити діалог із Кремлем у межах Ради Росія-НАТО.

Також у НАТО виступають за відновлення представництва у Москві та Брюсселі та прямої лінії зв’язку.

В Альянсі сподіваються на деескалацію ситуації навколо України, але все ж таки посилюють свою присутність у регіонах Балтійського та Чорного морів.

Столтенберг пояснив, що пропозиції НАТО йдуть паралельно із пропозиціями США.

Водночас РИА Новости з посиланням на МЗС РФ пишуть, що відповідь була передана російському послу у Брюсселі.

Нагадаємо, що під «гарантіями безпеки» Москва має на увазі нерозширення НАТО на країни, що входили до складу СРСР. Зокрема це стосується й України.

Зазначимо, що раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Столтенберг втратив «зв’язок із реальністю». Так він відреагував на слова генсека НАТО про те, що Альянс розглядає розширення присутності на східному фланзі.

«Я вже ніяк не розглядаю його заяви. Вважаю, що він уже втратив зв’язок із реальністю», – наводить слова Лаврова ТАСС.

У середу, 26 січня, посол США в Росії Джон Салліван привіз письмову відповідь Вашингтона щодо вимог Москви щодо «гарантій» нерозширення НАТО. Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що відповідь повністю скоординована з Україною та іншими європейськими союзниками. Він додав, що США готові продовжувати діалог із Росією щодо тих галузей, у яких ще можлива співпраця: щодо ударних ракетних систем, прозорості навчань, контролю над озброєннями.

Оцініть статтю