Військовий облік для жінок: у ЗСУ розкрили, як зміниться життя українок і як проходитиме навчання

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поспішив заспокоїти українок у себе на ФБ-сторінці, заявивши, що мова не йде про призов або обов’язкову мобілізацію жінок в армію, передає Politeka.net.

За даними Залужного, протягом наступного року процедура буде відкалібрована таким чином, щоб жінкам, чиї професії є в переліку Міноборони, і їх роботодавцям постановка на військовий облік була максимально комфортною.

Зокрема, розробляється такий порядок, щоб зробити постановку на військовий облік якомога більше дистанційною — перекладання папірців з місця на місце вже в минулому. Причому цифровізація обліку стосується й чоловіків.

«Ми також плануємо ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов’язаних, а саме: на навчання жінки будуть відправлятися виключно за бажанням», — додав Залужний.

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ запевнив, що постановка на військовий облік жодним чином не вплине на звичне життя українок.

Зазначимо, в Україні з 17 грудня набув чинності наказ Міноборони, згідно з яким жінки, чиї професії вказані в документі, повинні стати на військовий облік. До переліку увійшли близько 35 галузей і сотні спеціальностей, включаючи бухгалтерів і журналістів, вчителів і психологів, і навіть музикантів. «Ухильниць» погрожують штрафувати від 850 до 1700 гривень, а їх роботодавців до 8500 гривень.

Тим часом, ситуацію широко обговорюють в Мережі:

«Наведіть порядок з чоловіками-ухильниками, з їх смертельною плоскостопістю спочатку. Наведіть порядок з уже наявною армією і забезпечите хлопців! А потім по-людськи організуйте процес з поправкою на жінок, тому що це все схоже на цирк і ненависть до жінок!»

«Загалом, влаштовують народу стрес за стресом — пландемії, тарифи, війни, армія. Залиште людей у спокої!»

«Ніяких змін у житті жінок не буде…» Еге ж… Ми вже чули, що «гірше не буде»

«Армія повинна бути професійною в першу чергу, а не набирати туди всіх підряд для кількості»

Оцініть статтю