«Він побитий, немає живого місця, на лобі кістка вм’ята в череп. Нічого не пам’ятає, запитує мене: «Мамо, коли я прийшов додому? Звідки я прийшов? Жодного живого місця, треба лягати до лікарні», — розповіла мати Куата. Куат Хамітов після звільнення Зазначимо, що спортсмена було затримано за висловлення громадянської позиції. Він відкрито підтримував протестувальників у соціальних мережах, закликаючи їх виходити на вулиці та критикував владу. За словами його батьків, до будинку Куата увірвалися десять омоновців, які його побили, зв’язали та відвезли у невідомому напрямку. Пізніше казахстанські ЗМІ повідомили, що 33-річного Хамітова затримали, і він перебуває в департаменті комітету нацбезпеки міста Алмати. Куат Хамітов на прізвисько Найман — один з найсильніших бійців Казахстану, який виступає у легкій вазі. З самого початку акцій протесту в країні, підставою для яких стало різке підвищення цін на скраплений газ, він активно закликав до них брати участь і висловлювався з критикою на адресу влади держави. «Я завжди із народом! Скажу жителям Жанаозена та Актау, ми завжди з вами. Я вважаю неправильним, що роблять із цінами на газ. Тому що це вдаряє по кишенях людей, в них і так ситуація не дуже. Тому це стосується не лише газу — ціни на продукти, бензин, всі речі дорожчають. Держава має взяти цю проблему до своїх рук, почути проблему народу. Тому, жителі Жанаозена, ми з вами, алга! — сказав Куат Хамітов у своєму Instagram. Джерело

Під Тернополем в селі Яргорів половина місцевих жителів роз’їхалася – люди вирушили за кордон на заробітки, а повертаються в рідні домівки переважно тільки на свята.

Про це йдеться в сюжеті “Суспільне”.

У трудову міграцію подалася і староста села Оксана Насада, яка взяла відпустку і поїхала до Італії, щоб підробити. Вдома у неї залишився трирічний син Вадим і мати Тетяна Брашко, яка і доглядає за дитиною.

У розмові телефоном жінка розповіла, що одна з причин, чому односельці виїжджають за кордон – відсутність роботи у них на батьківщині, через що вони “не можуть прогодувати свою сім’ю і дати своїй сім’ї належні умови для життя в Україні”.

“Ну от дайте дитині освіту в Україні. Так, дитина поступить, але деяке навчання є платне. Дайте сьогодні дитині лікування. В мене буквально кілька днів тому дитина пішла прокапатися – пів місячної зарплати за три дні піде”, – каже староста села.

Наразі в Яргорові кількість зареєстрованих жителів становить трохи більше ніж 400, і майже 200 з них – виїхали на заробітки до Польщі, Італії, Іспанії, Франції та Англії, зазначила Оксана Насада.

Джерело

Оцініть статтю