В української військової, яка перейшла на службу Росії, забирають квартиру в Севастополі – Твоя правда

Спочатку обізвали зрадницею – тепер хочуть забрати житло. Підконтрольний Кремлю уряд Севастополя та міноборони Росії судяться з жителькою міста за квартиру. Ключ від цього житла 2007 року їй особисто вручив президент України Віктор Ющенко.

Жінка була українською військовою. 2014 року вона зламала присягу й перейшла на службу Росії. Нове керівництво частини називало таких людей зрадниками. Невдовзі жінка покалічилася, звільнилася зі служби й стала оформляти квартиру у власність.

Loading video

«Це був дуже радісний день. Це президент Ющенко вручає мені ордер на квартиру», – жителька Севастополя Тетяна Шевчук показує світлину з особистого архіву.

2007 року, після одинадцяти років служби у Військово-морських силах України старший матрос та мати трьох дітей отримала окреме службове житло.

Тетяна Шевчук із родиною жила в гуртожитку до отримання службового житла від міноборони України

Тетяна Шевчук із родиною жила в гуртожитку до отримання службового житла від міноборони України

«Я отримала квартиру від Міністерства оборони України. На той момент я проживала в гуртожитку, в 16 квадратних метрах з трьома дітьми», – розповідає Тетяна.Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: «Інтегровані, зрадники батьківщини

Жінка працювала кухарем, згодом – бухгалтером, пізніше – зв’язківцем. Під час так званої «кримської весни» вона вирішила залишитися в Севастополі, де живе з дитинства. Тетяна зламала присягу й перейшла на службу Росії.

«Після приєднання до Росії я продовжила служити в збройних силах РФ. Наша частина перейшла у підпорядкування «Бельбеку» (військового аеродрому – ред.), льотної авіації. Усе керівництво прийшло з Ростова (Ростовської області Росії – ред.). Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: «Інтегровані, зрадники батьківщини», – згадує жінка.

«Попри те, що у мене в медичній книжці було написано: «Старший матрос не може виконувати службові обов’язки», – начмед частини сказав: «Мене це взагалі не цікавить, одягайте форму і виходьте на шикування». Мені стало на службі погано, викликали швидку допомогу, а наступного дня мене вже забрали з інсультом у госпіталь», – говорить Тетяна про події 2015 року.

За словами жінки, в російських збройних силах їй відмовляли в оформленні інвалідності, наполягали, щоб або виконувала обов’язки, або писала рапорт на звільнення.Пишіть рапорт на звільнення, інакше ви оформите інвалідність за рік по звільненнюРосійське командування військової частини у Севастополі

«Я прийшла до командування частини й сказала, що мені потрібно оформити групу інвалідності. «Пишіть рапорт на звільнення, і ми вам дамо документи на оформлення групи, інакше ви оформите інвалідність за рік по звільненню», – додає вона.

Радіо Свобода

Оцініть статтю