Годину тому! Ахметов дав задню: пішли виправдання. Перша спроба діалогу від олігарха – у Зеленського відповіли!

Український бізнесмен вважає, що “хтось у кімнаті” не має називати інших олігархами, оскільки Україні це не принесе нічого доброго.

Президент України Володимир Зеленський не має особливих стосунків із економічними гравцями, у тому числі з бізнесменом Рінатом Ахметовим. Пише korupciya.com

Про це розповіли в інтерв’ю Forbes представники Офісу президента (ОП).

В ОП заявили, що держава спілкується з бізнесом лише за нормами чинного законодавства.

“Вони однакові для всіх гравців. Якщо якийсь представник великого бізнесу незадоволений або чекає на себе якихось привілеїв, це свідчить лише про його нерозуміння сучасних реалій життя в Україні”, – зазначили чиновники.

Ахметов у цьому інтерв’ю сказав, що з його боку “немає і не могло бути погіршення стосунків”.

“Бізнесу від влади потрібні верховенство права, щоб інвестиції були захищені законом, повага до права приватної власності, чесна конкуренція та рівні правила гри для всіх”, – повідомив він.

В ОП впевнені, що Зеленському важливо трансформувати Україну в стійку європейську державу. Щоб це завдання виконати, потрібна рівність всіх громадян перед законом і судом без привілеїв.

“Це стосується і ухваленого антиолігархічного закону. Навіть якщо якомусь окремому великому бізнесмену не хочеться підкорятися нормам цього чи будь-якого іншого закону, жодних привілеїв ні в кого не буде”, – розповіли в Зеленського.

Ахметов на це сказав, що всі мають об’єднатися навколо однієї мети – створення сильної, незалежної, цілісної, демократичної та успішної України.

“Антиолігархічний” закон, підписаний Зеленським у листопаді минулого року, потрібно виконувати обов’язково, адже він відокремлює бізнес від політики, упевнені в ОП.

Ахметов вважає, що документ не має на меті створити умови для чесної конкуренції.

“Там є лише порушення прав людини. Тому що хтось у якійсь кімнаті за незрозумілими критеріями визначатиме, хто олігарх, а хто – ні. Нічого хорошого Україні й українцям це не принесе”, – пояснив бізнесмен.

До речі, недавно видання Bloomberg порахувало статки олігарха і виявилось, що за 2021 рік він заробив $72,3 млн та піднявся на 190 місце у рейтингу мільярдерів від видання. Рінат Ахметов збільшив свій капітал на 55% або на $4,14 млрд за 2021 рік. Зараз статки Ахметова становлять $11,7 млрд. До слова, минулого року він мав $7,53 млрд доларів та посідав 322 місце у рейтингу.

“Звучить як гарно, можна навіть порадіти за нашого земляка. Але за фактом кожен українець розуміє рахунок чого і кого стався цей “приріст”. У підприємця який начебто втратив більшу частину своїх активів через війну на Донбасі. Кожна платіжка тому підтвердження”, – дав реакцію на цю новину Telegram-канал “ХУРСИН”.

Нагадаємо, що бізнесмен вважає себе інвестором, а не олігархом, і в разі продовження конфлікту з ОП має намір захищати свої права в українських чи міжнародних судах.

Рінат Ахметов заперечує, що є “олігархом” і попереджає, що захищатиме свої права в українських чи міжнародних судах. Відповідний коментар бізнесмена з’явився в матеріалі видання The Washington Post.

Зокрема, американські журналісти свою нову статтю присвятили деолігархізації, яку проводить Володимир Зеленський в умовах можливого вторгнення РФ та накопичення російських військ у прикордонних з Україною регіонах.

Видання The Washington Post звернувся за коментарем до Ріната Ахметова з проханням прокоментувати “антиолігархічний” закон № 5599 та заяву глави держави про те, що найбагатшого українця хочуть залучити для участі в “держперевороті”.

“Сама ідея моєї участі була абсолютно абсурдною і стала абсолютно несподіваною для мене”, — прокоментував бізнесмен слова Володимира Зеленського про “переворот”, який “готувався” на 1 грудня.

Рінат Ахметов критикує “антиолігархічний” закон № 5599 і заперечує, що є олігархом. Бізнесмен назвав себе “інвестором” і заявив, що захищатиме свої права в українських та міжнародних судах.

“Я підтримую рух боротьби з корупцією в Україні. Але цю проблему не буде вирішено шляхом ухвалення суперечливих законів та складання списків “ворогів народу”, — продовжив Рінат Ахметов у коментарі The WP.

Зеленський під час великої пресконференції 26 листопада говорив, як Ахметова намагалися залучити до “держперевороту”, який планували на 1 грудня. На ці звинувачення Ахметов відповів, що це суцільна брехня.

Оцініть статтю