День святої Ніни: що категорично заборонено робити 27 січня, щоб не накликати біду

Як повідомляє Politeka.net, православні українці 27 січня вшановують пам’ять святої Ніни. Вона була грузинською просвітницею, найбільш відомою своїми добрими справами нарівні з апостолами.

Історія свята 27 січня

Ніна народилася в християнській родині. Її батько Завулон був родичем великомученика Георгія, а мама Сусанна була рідною сестрою Єрусалимського патріарха.

Римський імператор Діоклетіан організував гоніння християн, тому Ніні довелося тікати з рідного міста. Разом з дівчатами-християнками вона прибула на територію Вірменії. Про це дізнався Діоклетіан і написав царю Тиридат лист, в якому розповів про втікачів.

Тиридат не поспішав їх стратити, адже серед християнок побачив дівчину незвичайної краси. Він вирішив заволодіти нею, але отримав відмову. Через це цар прийшов в гнів і наказав убити всіх дів. Врятувалася лише Ніна, яка втекла до Іверії, де до кінця життя проповідувала християнство.

Бог покарав царя Вірменії. Тиридат захворів важкою нервовою хворобою і був на межі божевілля. Зцілив його Григорій Просвітитель. Після одужання Тиридат повірив в силу християнської віри, хрестився сам і хрестив свій народ в 301 році.

Традиції та звичаї 27 січня

Наші предки по-особливому ставилися до домашньої худоби і 27 січня вірили, що в день Ніни коров’яче молоко володіє особливими властивостями. Немов воно може загасити пожежу і вилікувати опікові рани на людському тілі.

Наші предки вірили, що тварини обов’язково віддячать господарів хорошим удоєм. Навіть у придане дочкам батьки часто давали саме корів. Тому вбивати худобу можна було тільки в особливих випадках.

Заборони 27 січня

Ні в якому разі не можна підвищувати голос в цей день, не кажучи вже про великі сварки і скандали. Вірили, що тоді конфліктуючі ще довго не зможуть помиритися.

Не рекомендується стригтися і фарбуватися 27 січня. В іншому випадку від нового образу може відвернутися удача.

Не можна 27 січня виносити сміття, адже можете винести своє щастя.

Оцініть статтю