Дослідження підтвердuлu: Бабусі, які опікуються онукамu, жuвуть на 10 років довше

Турбота про внука – не просто весело, але і неймовірно корисно для підтримки здоров’я бабусь і дідусів заняття.

У недавньому дослідженні, підсумки якого опублікувало видання Evolution and Human Behavior, вивчалися показники 500 осіб від 70 років, що живуть в Берліні. Висновок однозначний – бабусі й дідусі, присвячують свій час турботам про онуків, в середньому живуть на цілих 20 років більше тих, хто не приділяє уваги цьому.

Важливий момент – дослідження враховувало бабусь і дідусів, які піклуються про онуків періодично, а не тих, хто повністю взяв на себе всю відповідальність щодо їх виховання і освіти.

Як стверджує доктор Ронан Фактор, турбота про дітей певним чином пов’язана зі зниженням рівня стресу. Саме тому бабусі і дідусі, що не жаліють часу на турботу про дітей і заняття з ними, довше залишаються здоровими і молодими. Ніжна прихильність і трепетна дружба між дітьми та представниками старшого покоління сімей роблять дорослих активніше і щасливішим.

Потрібно враховувати, що бабусі й дідусі не так витривалі, як молодь, тому обов’язково варто наводити і привозити до них внуків, але не потрібно звалювати на них надмірну відповідальність і тим більше велика кількість обов’язків.

Час, проведений маленькими дітками з бабусями і дідусями, просто безцінний. Такі моменти забезпечують емоційну стійкість малюків і навіть підлітків.

Так що швидше за в гості – до бабусі і дідуся

Оцініть статтю