БЕЗПІДСТАВНО: 9 продуктів, які допомагають очистити артерії

У мережі поширюють інформацію про користь гранатового соку, риби, кислої капусти, оливкової олії, кунжуту, помідорів, вівсянки, горіхів та кавуна для очищення артерій.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність згаданих продуктів для очищення артерій.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продуктухвороби чи стануУ будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Розглянемо детальніше кожен із рекомендованих продуктів для очищення артерій.

Гранат потенційно ефективний при підвищеному кров’яному тиску. Деякі дослідження показують, що вживання гранатового соку щодня може знизити систолічний (верхній) тиск на 5 міліметрів (mmHg). Однак, гранатовий сік не впливає на діастолічний (нижній) тиск. Утім, потрібно провести більше досліджень, щоб визначити вплив гранату. Гранатовий сік потенційно неефективний при підвищеному холестерині та хворобах легень. Також немає доведеної лікувальної дії гранату при інших станах чи захворюваннях.

У рибі міститься багато корисних для організму речовин, зокрема, вітаміну В12, який може допомогти зменшити серцеві захворювання. Вживання риби у комплексі з іншими продуктами необхідне для збалансованого харчування. Однак, немає підтверджень, що риба допомагає очистити артерії. 

Кисла капуста може допомогти схуднути та покращити травлення, однак її лікувальні властивості для очищення артерій не доведені.

Ми неодноразово зазначали, що оливкова олія потенційно може бути корисною для зниження ризику розвитку раку молочних залоз, серцевих захворювань, діабету. Однак, наразі ефективність оливкової олії не доведена.

Кунжут потенційно ефективний для зниження тиску. Дослідження показують, що вживання олії з кунжуту для приготування їжі знижує кров’яний тиск у людей з високим тиском. Однак, немає достатньо досліджень, щоб стверджувати про лікувальний ефект кунжуту. Також не доведена його властивість очищати артерії.

Помідори у народній медицині застосовують при діабеті, раку, хворобах серця, катаракті, підвищеному холестерині та низці інших захворювань та станів. Однак, лікувальний ефект помідорів не доведений.

Овес ймовірно ефективний для зменшення ризику серцевих захворювань та зниження рівня холестерину. 

Ліщиновий горіх (фундук)фісташкимигдаль та арахіс не мають доведеної лікувальної дії при будь-яких захворюваннях чи станах. Також немає доказів, що вони можуть очистити артерії.

Кавун містить багато вітамінів та позитивно впливає на організм людини, утім доведених лікувальних властивостей він немає.

Оцініть статтю