На ранок! Після переговорів – гучна заява США: на стороні України. У Путіна присіли, шансів нуль, “наша взяла”

Вашингтон упевнений, що Україна має право сама вирішувати, в який військовий Альянс їй вступати. Москва, зі свого боку, назвала блискучими попередні переговори щодо гарантій безпеки.

Державний департамент опублікував перші подробиці перших переговорів США та Росії, які проходили у Женеві. Про це повідомляє пресслужба дипломатичного відомства.

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман зустрілася в Женеві із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим.

Сторони обговорили двосторонні теми, які обговорюватимуться під час позачергової зустрічі у рамках Діалогу про стратегічну стабільність (SSD) 10 січня.

З боку США наголосили, що віддані міжнародним принципам суверенітету, територіальної цілісності та свободи суверенних націй обирати свої власні союзи.

Заступниця держсекретаря підтвердила, що “Сполучені Штати вітатимуть справжній прогрес, досягнутий за допомогою дипломатії”.

“Сполучені Штати обговорюватимуть окремі двосторонні питання з Росією, але не обговорюватимуть європейську безпеку без наших європейських союзників і партнерів”, – ідеться в повідомленні Держдепу.

Також відомо, що обговорення деяких питань відклали до засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі 12 січня та засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 13 січня.

Нагадаємо, 17 грудня Росія висунула США та НАТО умови “гарантій безпеки”, однією з яких є невступ України до Альянсу. Переговори США та Росії щодо «гарантій безпеки» відбудуться трьома дипломатичними каналами: під час прямих переговорів представників країн 10 січня, на засіданні Ради НАТО – Росія 12 січня та під час зустрічі у форматі Росія – ОБСЄ також у січні.

США на переговорах з Росією виключають поступки цій країні щодо територіальної цілісності України. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, – повідомляє The New York Times.

За словами Блінкена, переговори США і РФ ведуться не для того, щоб піти на поступки перед загрозою вторгнення Росії в Україну. Мета переговорів – зниження напруженості.

“Мова йде про те, щоб подивитися, чи є в рамках діалогу і дипломатії речі, які обидві сторони, всі сторони можуть зробити для зниження напруженості. Ми робили це в минулому”, – сказав Блінкен.

Оцініть статтю