На Росії Пaніка! У Кpeмлі Вимaгають Тepмінової Відповіді США На Пpoпозиції Щодо «Гарантій Безпеки»

У Російській Федерації вимагають термінової відповіді від США щодо пропозицій стосовно «гарантій безпеки». Москва припускає «позитивний розвиток» у подальших відносинах із Вашингтоном, якщо там підуть назустріч.

Однак у Кремлі прогнозують, що Білий дім нібито затягуватиме цей процес. Про це заявив заступник голови Міністерства закордонних справ РФ Сергій Рябков, повідомляє інформагентство країни окупанта «РИА Новости».

«Я думаю, вони спробують перевести все це у млявий процес, а нам це потрібно терміново, оскільки ситуація дуже важка, вона гостра, має тенденцію до подальшого ускладнення. Тому ми не можемо зволікати і готові одразу розпочати переговори», – сказав він.

Рябков також додав, що ще не вирішено, чи Москва відмовиться від мораторію на ракети середньої і меншої дальності в Європі, якщо США і НАТО не приймуть пропозиції щодо гарантій безпеки.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Росія передала США проєкти «договору про гарантії безпеки» та «угоди про заходи гарантування безпеки» РФ та держав-членів НАТО. У ньому росіяни зажадали відмовитися від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР, зокрема України.

Як свідчить 4-та стаття документа, Штати не повинні створювати військові бази на території держав, які входили до СРСР і не є членами НАТО, а також використовувати їхню інфраструктуру для ведення військової діяльності та розвивати з ними двостороннє військове співробітництво.

У російському МЗС висловили надію, що на підставі цих проєктів США незабаром розпочнуть переговори з РФ, оскільки питання є «критично важливим для підтримки миру та стабільності».

Серед інших вимог країни-агресора озвучено такі:

ненанесення шкоди безпеці один одному;

прагнення до того, щоб будь-які міжнародні організації, в яких бере участь хоча б одна із сторін, дотримувалися принципів, які містяться в Статуті ООН;

жодна із сторін не може використовувати територію інших держав з метою підготовки або здійснення збройного нападу проти іншої;

утримуватися від розміщення своїх ЗС у районах, де таке розгортання сприймалося б іншою стороною як загроза своїй національній безпеці;

зобов’язання не розгортати ракети наземного базування поза національною територією;

виключити розгортання ядерної зброї поза національною територією та ліквідацію всієї наявної інфраструктури, а також заборону на підготовку військовослужбовців та цивільних осіб з країн, які не мають ядерної зброї.

Вектор розвитку відносин між Україною та НАТО вирішуватимуть лише країни-члени Північноатлантичного Альянсу та представники України. Держава має суверенне право на співпрацю з іншими країнами лише у двосторонньому форматі. Такою заявою у Міністерстві закордонних справ прокоментували поширення російським зовнішньополітичним відомством проєкту щодо вимог «гарантій безпеки» від США та НАТО

Джерело

Оцініть статтю