От І Все – Напередодні Св. Миколая Найвищим Духовенством України Поставлено Крапку В Даті Святкування Різдва

Святкування Різдва в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення “дозріє” церква та віряни.

Згідно з даними соціології, українці проти перенесення дати.

Про це заявив в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода” предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

“Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня.

І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол”, – пояснив він.

За його словами, це питання часу: коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, “бо все це взаємопов’язано між собою”.

“Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення”, – зазначив Епіфаній.

Нагадаємо, предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що ПЦУ перенесе дату святкування Різдва і проведе реформу церковного календаря, коли більшість українців буде до цього готовим.

При цьому він додав, що церква не проти перенесення дати святкування Різдва Христового.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) раніше заявляв, що церква це буде вирішувати «разом з православними братами». За його словами це питання не відноситься до догматичних і має долати церковні розколи, а не викликати нові.

Водночас за даними опитування, проведеного у 2019 році, більшість українців (64%) виступають проти ідеї переходу Православної церкви на Григоріанський календар і святкування Різдва 25 грудня. І лише 25% опитаних підтримували цю ідею, ще 7% говорили, що їм байдуже.

А як вважаєте ви? Потрібно переносити різдво?

Оцініть статтю