Поширені причини чому болять здорові зуби!

Зубний біль не завжди пов’язаний з карієсом або запаленням нерву, — боліти можуть навіть здорові зуби. Серед найбільш поширених причин такої болі зустрічаються застуда і серцеві захворювання, інформує Ukr.Media.

З-за простуди

Якщо під час сильного нежитю запалюються придаткові пазухи носа, це може викликати біль у верхньому ряді зубів, оскільки роздратована і набрякла тканина верхньощелепної пазухи чинить тиск на зубні нервові волокна. При цьому біль відчувається не в одному зубі, а по всій поверхні верхньої щелепи.

В літаку

Зубний біль, що з’являється у людини в літаку, як тільки він набирає висоту, відомий як аеродонталгія. Причиною такого болю є різкий перепад атмосферного тиску — під його впливом розширюються повітряні порожнечі, наявні у роті під пломбами та мостами. З-за такого розширення виникає тиск, що приводить до неприємних відчуттів в зубах, попри те, що вони можуть бути здоровими.

Через мігрені

Мігрень або пучковий головний біль виникають внаслідок змін у кровоносних судинах голови. З-за особливої будови лицьового трійкового нерва під час нападів мігрені сильний пульсуючий біль з верхньої частини голови здатний іррадіювати в зуби.

Через серцеві недуги

Коли зубний біль пов’язаний з дискомфортом у грудях, слід дотримуватися великої обережності. Такі захворювання, як стенокардія або інфаркт зазвичай мають локальний характер, але також больові відчуття, які виникають при цьому, можуть поширюватися і віддавати, наприклад, у руку або нижню щелепу. Якщо здорові зуби болять у зв’язку з проблемами серця, то такий біль зазвичай посилюється при фізичному навантаженні, а також може супроводжуватися задишкою і підвищеною пітливістю.

джерело

Оцініть статтю