Пряме вторгнення! Ярош терміново звернувся – бої по всій країні: Путін оскаженів. Удар в спину. Почалось!

Керівник “Правого сектору” у 2013–2015 роках. Із 2016 року – лідер руху “Державницька ініціатива Яроша”. Колишній народний депутат. Радник головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош похвалив жителів Казахстану, які масово та організовано протестують проти влади у країні.

Враженнями про протести у Казахстані Ярош поділився на своїй сторінці у Facebook.

“Під російським імперським брюхом горить… Казахстанські повстанці діють організовано, сміливо, відчайдушно та вже отримали декілька важливих тактичних перемог” — написав він.

Ярош також дав протестувальникам декілька порад.

“Головне зараз — не йти на жодні компроміси з прокремлівським диктаторським режимом, тримати ініціативу в своїх руках, запропонувати казахському народу стратегію розвитку, програму дій та дорожню карту її реалізації”, — зазначив командувач “Української добровольчої армії”.

Крім того, Ярош порадив “повстанцям” бути готовим до вторгнення у Казахстан російських військ.

“Щиро бажаю казахам перемогти ненависну промосковську диктатуру та почати будівництво національної держави, яка стане союзником самостійної та соборної України”, — написав він, додавши слова “Смерть Російській Федерації!”.

В цьому контексті слід також додати й те, що щойно Рада колективної безпеки ОДКБ прийняла рішення направити колективні миротворчі сили ОДКБ в Казахстан. Миротворці вводяться на певний термін.

Про це повідомляє прем’єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян у Facebook.

Рішення прийнято у зв’язку зі зверненням президента Казахстану і “зважаючи на загрозу національній безпеці і суверенітету, викликаної, в тому числі втручанням ззовні”.

“Рада колективної безпеки ОДКБ відповідно до статті 4 договору про колективну безпеку прийняла рішення направити колективні миротворчі сили ОДКБ в Казахстан на обмежений за часом період з метою стабілізації і нормалізації обстановки в цій країні”, – йдеться в повідомленні.

Своєю чергою в Держдумі РФ заявили, що миротворчі сили ОДКБ зможуть перебувати в Казахстані до тих пір, поки ситуація не стабілізується.

“ОДКБ в основному лише забезпечуватиме безпеку об’єктів, інфраструктури та інше”, – сказав голова комітету у справах СНД Леонід Калашніков.

До складу ОДКБ входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.

Згідно з офіційними даними, загальна чисельність миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку – близько 3 600 осіб.

Також додамо, що Масові мітинги в Казахстані влада жорстко придушує. Так, у колишній столиці країни Алмати провели т.з. “антитерористичну спецоперацію” з метою порядку. За інформацією очевидців, у місті чули стрілянину, а військові оточували демонстрантів.

Біля будівлі міськради на площі була активна стрілянина між озброєними людьми та силовиками.

В Алмати також стягнули додаткові підрозділи: колони військової важкої техніки шосе зафіксували на відео.

За даними Telegram-каналу SHOT, у центрі міста військові на БТР та бронемашинах взяли активістів в оточення. На республіканській площі було близько півсотні одиниць бойової техніки, зокрема вантажівки із солдатами.

Також на площі стояли близько двох сотень озброєних радикалів. Між ними і була стрілянина, повідомляють місцеві ЗМІ. Слід зазначити, що з початку нового року у Казахстані проводять акції протесту.

Казахи вимагають відставки свого голови Касима-Жомарта Токаєва та виступають проти хабарництва.

Під час мітингів поліція застосовує силу та затримує сотні активістів. Через масові незадоволення президент зважився на відставку уряду.

Він призначив тимчасового виконуючого обовязки прем’єра першого заступника глави уряду – міністра фінансів Аліхана Смаїлова. В даний час по всій країні діє надзвичайний стан.

Оцініть статтю