Психологи б’ють тривогу! Ось чому ми гриземо нігті

Хоча це може здатися дещо дивною поведінкою, за оцінками різних досліджень, близько 20-30% населення світу гризе нігті.

Вчені впевнені, що в цій звичці є щось більше, ніж просто занепокоєння.

Сама звичка, яка спочатку може бути викликана почуттям тривоги, може призвести до проблем з самооцінкою. Що, у свою чергу, може запусти довгий цикл психічних порушень.

Від такої поведінки дуже важко відмовитися. Дослідники навіть виявили, що, у першу чергу, ця звичка заспокоює нервову систему.

І хоча причини, за якими різні люди гризуть нігті, можуть бути різними, ця манія має спільну рису для всіх. Найчастіше, вона свідчить про постійне прагнення до досконалості.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Журна%Bі поведінкової терапії та експериментальної психіатрії, ця звичка є показником того, що людина є перфекціоністом. Тобто, людина, яка постійно гризе нігті, глибоко розчарована своєю недосконалістю.

Це руйнівне почуття може бути викликано різними причинами. Від побутових сварок в родині, до втрати мети в житті. Психологи вважають, що у такому випадку, звичка гризти нігті, виникає як захисна реакція.

Автор дослідження, доктор Кірон О’Коннор писав: «Ми вважаємо, що люди з такою поведінкою можуть бути перфекціоністами. Це означає, що вони не можуть розслабитися і виконувати завдання у нормальному темпі. Це робить їх більш схильними до розчарувань, нетерпінню і незадоволеності, коли вони не досягають своїх цілей».

джерело

Оцініть статтю