Підходячи до будинку, побачила сусідських дітей, які не можуть достукатися додому: «Мамо, відкрий, ми замерзли»

Цього дня стояв сильний мороз, і мені довелося бігти від зупинки до під’їзду, щоби остаточно не замерзнути. У під’їзді я побачила знайому собі картину, як двоє маленьких сусідських дітей, одягнені не по сезону, в черговий раз намагалися достукатися до себе додому, просячи маму відкрити їм двері.

Я припустила, що їхня мати знову спить, на що восьмирічна дівчинка Віка, ствердно кивнула. А її молодший брат, якому було лише чотири роки, постійно плакав. Я вирішила на якийсь час забрати дітей до себе, щоб вони зігрілися і перекусили.

На жаль, їхня п’яна мама досить часто виправдувала своїх дітей за двері, щоб залишитися наодинці з черговим чоловіком. А потім вони засинали, а діти так і лишалися чекати в під’їзді, коли їх пустять додому. До речі, квартира, де вони жили, була орендована.

Якось я залишила дітей у себе ночувати, тому що ми не змогли достукатися до них додому. А наступного дня мені довелося вислухати лекцію від їхньої матері, що я без попередження забрала її дітей.

Цей випадок змусив мене серйозно замислитися над тим, що настав час звернутися до відповідних органів. Адже діти могли замерзнути на такому холоді, не маючи зимового верхнього одягу.

Цього разу я також не змогла достукатися до їхньої матері. Хоча Віка мені сказала, що бачила, як мамин співмешканець виходив із під’їзду. Щоправда, вона стояла далеко і тому могла помилитися.

Вранці двері теж ніхто не відчинив. Тому взявши на роботі відгул, я викликала поліцію. Вони чомусь їхали дуже довго. Але по приїзду виламали двері і всі побачили нерухому жінку, яка ще була жива. Поліцейські викликали швидку допомогу, яка визначила інфаркт чи інсульт.

Найімовірніше, жінці стало погано ще вчора, але через те, що першої допомоги не було надано, зараз існувала загроза життю.

У результаті жінку забрали до лікарні, а діти на якийсь час залишилися у мене. Але, перед цим, я дала свідчення, підписала всі необхідні документи та склала фоторобот чоловіка, який проживав разом із мамою дітей. Поліцейські почали його пошуки, щоб з’ясувати, чи він винний у нинішньому стані Галини.

Віка дуже злякалася, що її мама помре і їх із братом заберуть до дитячого будинку, про який вона чула. Вона просила мене залишити їх у себе.

Її жалісливий погляд зачепив мене за живе, але я все життя жила скромно, одна виховувала сина, який зовсім недавно став на ноги.

Так, він живе і працює в іншому місті і повністю сам себе забезпечує, але в найближчому майбутньому знайде собі дружину, заведе дітей і йому знову знадобиться моя допомога.

Так і сталося. Про смерть Галини, матері двох дітей, мені повідомив слідчий, який запропонував оформити опіку над дітьми. Я поділилася з ним своїми побоюваннями.

Слідчий намагався мене переконати, розповідаючи, що держава виплачує пенсію на кожну дитину за втратою годувальника та гарну допомогу.

Для ухвалення остаточного рішення я вирішила порадитися з сином і того ж вечора з ним зателефонувала.

На думку сина, я мала погодитися, інакше я себе замучу переживаннями і ще захворію, а я йому потрібна здорова мама.

Я таки зважилася і покликала його в гості, щоб він познайомився з дітьми.

Ось так я стала опікуном Вікі та Сашка. Грошей від держави на їхнє забезпечення мені цілком достатньо. Зате моє життя з цими дітками стало набагато цікавішим і різноманітнішим. Я начебто знову стала молодою мамою.

Оцініть статтю