Після заяв Данілова! Теракт з рук не зійде: розплати не уникнути. Відповідь за смерть кожного українця – країна аплодує

Іран заявив про готовність провести двосторонні переговори з країнами, громадяни яких загинули в катастрофі МАУ в Тегерані.

“Незважаючи на незаконні дії деяких конкретних країн, які намагаються використати цей болісний інцидент і тяжке становище тих, що залишилися живими, у своїх власних політичних цілях, Ісламська Республіка Іран знову заявляє про свою готовність провести двосторонні переговори з будь-якою з відповідних країн щодо вжитих заходів, на основі доброчесності, поваги суверенітету країн та їх внутрішніх законів, міжнародних зобов’язань урядів та відповідно до порядку денного, узгодженого обома сторонами”, – заява МЗС Ірану.

В Ірані наголосили, що вже схвалили виплату грошової компенсації сім’ям жертв.

“У Міністерстві доріг та міського розвитку було сформовано штат, який вжив необхідних заходів для здійснення процесу оплати та здійснив виплати ряду сімей відповідно до нормативних актів”, – зазначили в МЗС країни.

Варто зазначити, що відбулося це після того, як Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що вважає терористичним актом збиття українського літака МАУ рейсу PS752, що сталося два роки тому під Тегераном.

“Те, що сталося 8 січня 2020 року, було терористичним актом проти цивільного літака. У нас склалося враження, що вони чекали саме на наш літак… Мабуть, це був наказ (відкрити вогонь – УП) найвищого керівництва. Жоден оператор (комплексу протиповітряної оборони – УП) не може ухвалити таке рішення самостійно”, – сказав Данілов в інтерв’ю Voice of America.

Секретар РНБО висловив розчарування тим, що Іран відмовився співпрацювати як у розслідуванні трагедії, так і у виплаті компенсацій.

Все тому, що українські сім’ї досі не отримали компенсації від Ірану, про це в інтерв’ю повідомив посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді.

Також Данілов наголосив, що Іран визнав запуск ракет. Вони вбили 176 людей, які перебували на борту літака. Водночас іранська сторона назвала трагедію нещасним випадком. Провину поклали на систему ПРО та людський фактор операторів ракет.

Літак лише вилетів з Тегерана. На борту перебували здебільшого іранці та іранські канадці. Вони летіли до Києва на шляху до Канади.

Данілов зауважив, що до і після передсвітанних ракетних ударів Ірану, які збили літак МАУ, іранська влада дозволила зліт інших цивільних літаків з аеропорту Тегерана.

Зазначимо, слідчі знають імена імовірних виконавців у справі про збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії МАУ, але Іран не надає належного сприяння в розслідуванні катастрофи.

Колишній заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов, який працював у складі міжнародної групи з розслідування цього злочину, у Twitter та статті для Радіо Свобода зазначив: “з різних джерел нам відомі ймовірні виконавці злочину. Треба перевірити причетність до злочину кожної з цих осіб.

У разі відмови Ірану визнати свою відповідальність та сплатити компенсації Україна може звернутись до міжнародних органів. Зокрема, подати позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН”.

За словами ексзаступника генпрокурора, цим людям інкримінується службова недбалість, необережність та неналежне виконання службових обов’язків.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.

11 січня 2020 року Іран визнав, що збив пасажирський літак авіакомпанії МАУ. До цього нібито призвів людський фактор: військові помилково прийняли авіалайнер за ворожу ціль. У липні 2020 року в Ірані заявили, що катастрофа була викликана неправильним налаштуванням системи протиповітряної оборони.

Іран зволікав із наданням інформації та рішенням про компенсації родинам загиблих. Іран передав Франції “чорні скриньки” літака МАУ лише влітку. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповів, що розшифровані дані підтверджують, що було “незаконне втручання в літак”.

Оцініть статтю