Ситуація критична! США злили – РФ вже на кордоні. Загроза реальна – діяти треба негайно!

Росія продовжує нагнітати обстановку попри заклики до деескалації та впродовж останніх днів створила надзвичайно небезпечний рівень загрози нового масштабного наступу на Україну.

Про це заявила під час телефонного брифінгу у вівторок високопоставлена чиновниця Державного департаменту США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Президент Путін створив кризу шляхом зосередження 100-тисячного масиву російських військ уздовж кордону з Україною, що включає також перекидання російських військ до Білорусі впродовж останніх вихідних. Тож, наша позиція – це надзвичайно небезпечне ситуація. Ми досягли такого рівня напруги, що Росія ладна будь-якої миті розпочати повномасштабне вторгнення до України. Державний секретар Блінкен ще раз наголосить, що США готові до дипломатичного розв’язання ситуації, а інакше Росії доведеться вирішувати, чи хочуть вони зустрітися з серйозними економічними наслідками (з боку США – ред.)», – уточнила представниця Держдепу.

Вона підкреслила, що це не пояснюється ані військовими навчаннями, ані звичайною передислокацією сил.

«Це демонстрація сили, створена для того, щоб викликати або створити хибний привід для кризи – в той час, як Росія планує можливе вторгнення», – зауважила американська чиновниця.

Вона чітко наголосила, що ситуація є «вкрай небезпечною» і зараз перебуває в тій точці, «коли Росія в будь-яку мить може почати атаку на Україну».

Високопоставлена представниця Держдепу підкреслила, що Сполучені Штати продовжать дипломатичні зусилля в режимі «нон-стоп» з Україною та іншими європейськими союзниками й партнерами. За її словами, передбачаються як особисті зустрічі, так і контакти телефоном та відеоконференції. Крім того, проводитимуться нові дипломатичні раунди з росіянами з метою деескалації обстановки.

Нагадаємо, у вівторок Державний департамент США анонсував візити держсекретаря США до Києва й Берліна 18-20 січня з метою обговорення останньої ескалації з російського боку. Крім того, 21 січня Ентоні Блінкен зустрінеться з главою російського МЗС у Женеві.

Оцініть статтю