Термінове звернення Зеленського! Прямо в Раді: президент лютує. Ситуація на кордоні, наказ готовий – підпис є!

У вівторок, 1-го лютого, розпочалася сьома сесія Верховної Ради дев’ятого скликання. На урочистому відкритті виступив президент України Володимир Зеленський.

Президент розпочав свій виступ з заяви про ситуацію з коронавірусом в країні.

“Ми маємо бути єдними в боротьбі за життя та здоров’я. Менше хворих, менше померлих, менше госпіталізованих українців – це результат 15 млн громадян, що отримали два щеплення”, – зазначив він.

Також він заявив, що на програму “єПітримка” було виділено мільярди гривень, а скористалися нею мільйони громадян. Він подякував нардепам за підтримку цієї ініціативи. Додав, що “медіполе – це нове поле битви, а новини – це нова зброя”. ЗМІ мають вплив на психіку людей та на економіку держави. Зеленський запевнив, що надходження до бюджету у січні перевиконали на 7 мільярдів гривень.

Крім того, гарант подякував представникам бізнесу, які “не піддались паніці”, запевнив, що економіка країни не постраждала, а гривня стабілізується.

“Наша економіка стабілізується. У фінансовій системі все під контролем. Надходження до бюджету в січні перевиконано на 7 мільярдів”, — заявив він.

Також він наголосив на міжнародній підтримці Україні на тлі повідомлень про загрозу РФ.

“80 представників держав та організацій. Вони єдині щодо підтримки держави. Ми активно працюємо, щоб узгодити зустрічі радників в Берліні, де буде домовленість про зустріч лідерів нормандської четвірки”, – сказав Зеленський і додав, що “Нам готові підставити плече, а не підніжку”, коментуючи фінансову підтримку з боку інших держав, а також постачання зброї.

До слова, президент підписав указ про зміцнення обороноздатності:

“Розроблено указ про зміцнення обороноздатності держави і привабливості військової служби. Цим указом передбачено: збільшення грошового забезпечення військових до рівня не менше трьох мінімальних зарплат, перехід України до засад професійної армії, збільшення терміну дії контрактів, розробка концепції житлового забезпечення військових, ветеранів, членів їхніх сімей, система кар’єрного росту для офіцерів. А також збільшення протягом 3 років чисельності ЗСУ на 100 тисяч осіб, створення додаткових 20 бригад ЗСУ”.

Нагадаємо, що 27 січня народні депутати ухвалили постанову “Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання” (№6440). Документ ухвалили зі змінами, внесеними у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на COVID-19 серед народних депутатів та працівників апарату парламенту. Згідно зі змінами, після відкриття сьомої сесії – 1 лютого – відбудеться пленарне засідання, а 2, 3 та 4 лютого, а також упродовж 7-11 лютого, нардепи працюватимуть у комітетах, комісіях і фракціях. Безпосередньо до роботи в режимі пленарних засідань вони повернуться 15 лютого. Планується, що сьома сесія парламенту триватиме до 22 липня 2022 року.

Оцініть статтю