Терміновий дзвінок з ЄС! Ситуація на межі: потрібно вирішувати. Санкції проти РФ!

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель провели телефонну розмову, в якій йшлося про подальші зусилля для стримування Росії від нової агресії проти України і врегулювання триваючого конфлікту.

Про це повідомляє МЗС.

Жозеп Боррель поінформував Дмитра Кулебу про підсумки засідання Ради ЄС у закордонних справах та запросив його взяти участь в наступному засіданні Ради.

“Співрозмовники обговорили підготовку санкцій проти Російської Федерації, аби стримати її від втілення агресивних планів щодо України та Європи. Міністр та високий представник ЄС приділили окрему увагу перспективам просування дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту”, – зазначають у комюніке МЗС.

Жозеп Боррель підтвердив, що Євросоюз наразі не збирається евакуйовувати родини і співробітників представництва ЄС в Україні.

“Поінформував Дмитра Кулебу про зустріч ради закордонних справ цього тижня і міністерські дискусії між ЄС і США; передав повідомлення про нашу рішучість і єдність у підтримці України. Ми працюємо над більшою кількістю варіантів підтримки Києва перед нинішними масштабними викликами і загрозами”, – прокоментував розмову Жозеп Боррель.

Нагадаємо, на зустрічі у понеділок Рада ЄС підтвердила, що будь-яка подальша військова агресія РФ проти України матиме для Москви масштабні наслідки і високу ціну.

Зокрема, Рада ЄС засудила продовження агресивних дій і загроз Росії проти України, а також закликала Росію до деескалації, дотримання міжнародного права та конструктивного діалогу через створені міжнародні механізми.

“Як заявили глави держав і урядів ЄС на засіданні Європейської ради в грудні 2021 року, будь-яка подальша військова агресія Росії проти України матиме масштабні наслідки та потягне за собою серйозні витрати”, – нагадали в Раді ЄС.

“ЄС підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та інших партнерів зі Східного сусідства в межах їхніх міжнародно визнаних кордонів, і закликає Росію відновити конструктивну участь в існуючих міжнародних структурах для сталого та мирного вирішення конфліктів”, – йдеться у висновках.

Рада ЄС, також підтвердила єдиний підхід та поточну міцну співпрацю та координацію зі Сполученими Штатами, НАТО, Україною та іншими країнами-партнерами.

Оцініть статтю