Терміново! Вступ до НАТО: немислимо – Росія допомогла? Кулеба не стримався – вибір зроблено!

РФ своїми діями спонукає сусідні з нею країни до вступу в НАТО, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи вимогу РФ ніколи не приймати Україну в Альянс.

Про це міністр сказав в інтерв’ю німецьку виданню Bild.

«Парадокс у тому, що саме дії Росії мотивують сусідні з нею країни прагнути до колективної безпеки в НАТО. Протягом десятиліть Росія створювала пояс конфліктів уздовж своїх кордонів і в тій чи іншій формі підривала безпеку майже всіх сусідніх країн. Якщо Путін хоче знати, чому сусіди прагнуть вступити в НАТО, йому достатньо подивитися в дзеркало», — зазначив Кулеба.

Він наголосив, що рішення про вступ України до НАТО ухвалюють виключно сама Україна та 30 держав-членів Альянсу.

“Україна свій вибір давно зробила. Ми прагнемо вступити до НАТО. Це записано у Конституції та Стратегії зовнішньополітичної діяльності. Більшість українців підтримують цей курс і підтримка продовжує зростати. НАТО – це оборонний альянс, і він не тягне жодної країни до свого складу примусово” , – додав Кулеба.

Раніше в Білому домі заявили, що російському президенту Володимиру Путіну потрібно зробити вибір між продовженням дипломатичних переговорів і санкціями, які введуть проти Росії. Від вибору Росії залежатиме подальша доля України.

«Це залежить від президента Путіна і Росії, щоб визначити, яким буде подальший шлях. Ми готові діяти незалежно від того, яке рішення вони приймуть. Але в кінцевому підсумку це вибір, який повинні зробити вони» –  заявила прессекретар Білого дому Дженніфер Псакі.

Псакі додала, що якщо у РФ приймуть рішення про вторгнення в Україну, вони отримають економічні наслідки, які набагато перевершать втрати Росії у 2014 році. Якщо ж в Кремлі вирішать йти дипломатичним шляхом, в Білому домі будуть тільки вітати такий результат подій.

«Ми дуже відкриті до цього і сподіваємося, що вони так і зроблять» – резюмувала прессекретар.

джерело:korupciya.com

Оцініть статтю