Тимошенко налетіла на Порошенка! В прямому ефірі – правда про мільярди: здала Гетьмана. Це таки сталось!

Юлія Тимошенко звинуватила Петра Порошенка у фінансуванні тероризму. Народна депутат Юлія Тимошенко звинуватила свого колегу Петра Порошенка у фінансуванні тероризму, фактично погодившись із аргументами слідства у справі про “вугільну держзраду”.

Звинувачення політик висунула на ток-шоу “Народ проти” телеканалу “Україна 24”.

«Я вважаю, що категорично не можна його (Порошенко – Ред.) зараз кидати у в’язницю, кудись під домашній арешт. Він приїхав, він готовий іти до суду, готовий спокійно відповідати на запитання. Тут очевидно: у той час, коли був розпал війни і коли це вугілля постачалося в Україну з окупованих територій… ну, тут немає сумнівів, що коли Україна майже на три мільярди закуповувала цього вугілля, – це фінансування тероризму», – сказала Тимошенко.

Потім вона засудила, що цією справою “маніпулюватимуть”. На її думку, треба було б “зробити спокійний процес і показати, хто реально за цим стояв”.

«Бажано зробити абсолютно відкритий спокійний процес, і відкрито перед суспільством показати, хто реально за цим стояв, хто реально це вугілля по контракту на 3 млрд гривень брав з окупованих територій, практично віддаючи гроші цим терористам», – додала Тимошенко.

«Це злочин, тому що кожна копійка, яка туди потрапила, пішла на вбивство українців. За цей період було вбито близько трьох тисяч українців, коли точилася ця торгівля», – сказала Тимошенко.

У телеграм каналі «Коридор ОП» іронічно коментують заяви Тимошенко, зазначаючи, що вона – експерт з досвідом у питаннях кримінальних справ.

Нагадаємо, що колишньому президенту України інкримінують державну зраду у зв’язку з тим, що в 2015 році Україна купувала вугілля з окупованих Росією територій. За версією слідства, Порошенко в 2014 році вступив у змову з Віктором Медведчуком і низкою інших осіб для реалізації схеми з постачання вугілля з ОРДЛО.

Згідно з версією правоохоронців, майже півтора мільярда з українського бюджету отримала окупаційна влада за постачання Україні вугілля впродовж 2014-2015-х років. Ініціатором схеми нібито була Росія. А от в Україні за організацію оборудки відповідав кум Путіна Віктор Медведчук. Інший підозрюваний Петро Порошенко – за версією слідства – міг на державному рівні організовувати ці угоди.

6 січня Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно та активи Порошенка.

19 січня суд обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, хоча прокурор просив взяти екс-президента під варту з альтернативою близько 1 млрд грн застави. Натомість йому обрали особисте зобов’язання (ст. 179 КПК) – це найм’якший запобіжний захід, суть якого полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені ст. 194 КПК.

Наразі відомо, що ДБР викликало Порошенка на новий допит і визнало, що паспорти він здав. Державне бюро розслідувань чекає колишнього президента Петра Порошенка 31 січня і заявляє, що народний депутат здав свої паспорти вже після повідомлення, а також, що він ігнорує цю вимогу суду.

«Задля створення видимості виконання покладених судом на нього обов’язків підозрюваний з’явився до ДБР, однак невдовзі покинув приміщення, не дочекавшись слідчого. При цьому його команда встигла зняти відео, що їх ніби в ДБР ніхто не чекав, хоча адвокатам було достеменно відомо, що слідчий підійде до них за декілька хвилин», – коментують поведінку Порошенка в ДБР.

ДБР закликає Порошенка “припинити маніпулювати суспільною думкою та нарешті почати виконувати рішення суду”, хоча сам експрезидент активно продовжує вчиняти дії, що демонструють відкриту провокацію та уникання правосуддя.

Оцініть статтю