Третє щеплення від коронавірусу: у МОЗ зробили важливу заяву, скільки діятиме сертифікат

Як передає Politeka.net, про це ігор Кузін заявити “Суспильному”.

Відзначається, що додаткову дозу вакцини можуть отримати люди, які мають проблеми з імунітетом або ті, у якого є ризик, що базовий курс подвійної імунізації не призведе до формування повноцінного імунітету.

Зокрема це стосується людей з ВІЛ-інфекцією; онкологічними захворюваннями; після трансплантації органів; тих, хто проходить імуносупресивну або імуномодулюючу терапію; осіб з низкою інших імунодефіцитних станів.

Для таких людей третя доза необхідна, щоб був повноцінно сформований імунітет.Додаткова доза не призводить до продовження терміну дії сертифіката про вакцинацію.

Щоб отримати додаткову дозу вакцини потрібно звернутися до свого профільного особистого лікаря: онколога, інфекціоніста, отримати направлення в будь-якій формі.

У цьому випадку рекомендуються мнрк-вакцини, або Pfizer або Moderna.

Бустерна доза допомагає відновити як захисний титр антитіл, так і забезпечити більш ефективний захист. Зараз вона рекомендована для введення медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу після шести місяців завершення базового прищепного курсу.

Отримання бустерної дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифіката на 270 днів.

Також найближчим часом також набуде чинності рішення Національної технічної групи експертів про те, щоб дозволити бустерну дозу вакцини для людей старше 60 років.

Можливо незабаром бустерну дозу вакцини дозволять робити всім бажаючим.

Оцініть статтю