Україна все ближче до Заходу! РФ розуміє свою поразку – заважають НАТО. Потенційне членство в майбутньому!

Росія сама винаходить і створює кризи, оскільки розуміє, що програє в Україні. Таку думку висловив заступник генерального секретаря НАТО у 2012-2016 роках Александр Вершбоу під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму “Переговори Захід vs Росія: чи вдасться зупинити новий напад Кремля?”.

Я думаю, що Росія поспішає через те, що вони знають, що їхня політика щодо України зазнала поразки, і вони переживають, що Україна дедалі ближче підходить до Заходу. Вона поглиблює свої стосунки з Євросоюзом, ідеться навіть про потенційне членство в майбутньому, – сказав Вершбоу.

Політик переконаний, що це примушує РФ фабрикувати і винаходити кризи, адже певним чином вони втрачають основу для «підкорення України».

Крім того, вони хочуть скористатися страхом Заходу перед війною. Вони таким чином постійно нагнітають цю ситуацію, цю риторику щодо війни, щоб заважати НАТО ухвалювати зважені рішення, – додав колишній заступник генерального секретаря Альянсу.

У свою чергу колишній посол США в Україні в 2003-2006 роках, директор Центру Євразії Атлантичної Ради Джон Гербст озвучив тезу про те, що Росія зазнає поразки, але вже на лінії зіткнення на сході України. На його думку, це розпочалося, коли Україна використала БПЛА Байрактар.

Ми можемо сказати, що зрештою Україна перемагає, а Росія втрачає, і тепер Путіну потрібні нові переваги. І він сподівається, що якщо він буде грати мʼязами, то він отримає якісь переваги і якісь поступки з боку Заходу, – зауважив дипломат.

Таким чином Гербст підкреслив, що необхідно жорсткіше говорити з Росією і вже зараз надавати озброєння Україні та балтійським державам.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією і США відбувся в понеділок у Женеві. Сьогодні ввечері ситуацію з безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорять міністри оборони країн Євросоюзу, завтра ця дискусія продовжиться за участю міністрів закордонних справ ЄС.

Оцініть статтю