Український фігурист відмовився відповідати на запитання російською мовою на Олімпіаді-2022

Фігурист збірної України Іван Шмуратко, який прибув на зимові Олімпійські ігри-2022 до Пекіна, не став відповідати на запитання російських журналістів російською мовою. Під час пресконференції після тренування 20-річний киянин заговорив із представниками РФ англійською мовою.

Про це повідомив сайт “Суспільного”. Спочатку в українця поцікавилися, якою мовою він відповідатиме на запитання. Він вибрав англійську. Проте журналіст російського “Матч ТБ” все одно запитав Івана російською, які рекомендації отримала збірна України перед Олімпіадою в Китаї.

Шмуратко пояснив, що в Пекіні наші спортсмени даватимуть коментарі або українською мовою, або англійською. “Чудово, що збірна України братиме участь у командному турнірі. Чому я говорю англійською? Все, що я можу, – це виконувати тут свою роботу”, – дипломатично доповнив відповідь фігурист.

Іван Шмуратко під час виступу.

При цьому російський сайт Євроспорту переклав по-своєму слова Івана. “Я роблю все, щоб бути тут”, – такий варіант з’явився у популярного телеканалу.

Слова Шмуратка від eurosport.ru.

Шмуратко – один із шести представників України у фігурному катанні на Іграх. Він виступить у одиночному та командному турнірі.

Оцініть статтю