Ці симптоми вказують на проблеми з серцем і судинами! На що звернути особливу увагу!

Задишка, яскравий рум’янець, ксантоми … помітивши ці симптоми у людини, цілком логічно припустити, що він схильний до серцево-судинного захворювання.

Доктор Сімон МАЦКЕПЛИШВІЛІ розповів про те, які симптоми першими починають сигналити про проблеми з серцем і судинами, передають Новини Ю.

Задишка. За словами кардіолога, задишка, яка з’являється після незначного навантаження, наприклад, після нетривалої прогулянки або після підняття сумок з продуктами з магазину, в більшості випадків вказує саме на порушення в серце.

Набряклість ніг, зазначив лікар, також може бути видимим знаком відхилень в системі судин і серця. Зокрема, це говорить про венозної недостатності, яка знизилася активності серця.

Про те, що у людини підвищений артеріальний тиск, а також високий рівень холестерину (це провісники ішемічної хвороби серця), можуть сигналити яскраво-червоний колір обличчя і неприродний рум’янець, не пов’язаний з дією зовнішніх факторів або навантаження.

Крім того кардіолог радить звертати увагу на появу ксантом – білястих пухирців, утворень холестерину, часто з’являються на повіках. Збільшення числа ксантом може говорити про важке ураження серцево-судинної системи, в таких випадках потрібно обов’язково звертатися до лікаря за обстеженням.

Також несприятливою ознакою кардіологічних проблем можуть бути потовщення навколо нігтьових пластин, додав експерт.

Джерело

Оцініть статтю