Чоловік побачив голодних дітей біля ресторану і запросuв їх поїсти. Коли він отримав рахунок, розчулився до сліз

Але ж не тільки із залу ресторану можна дивитися на вулицю. З вулиці теж видно все, що відбувається в закладі. І якщо дорослі люди, яким не по кишені відвідування ресторану, проходять повз, то діти бувають більш безпосередні. Вони з цікавістю розглядають як людей, які сидять за столиками, так і їжу, яку їм подають офіціанти.

Як правило, швейцари проганяють допитливих, але не завжди для цього є час. І саме таких дітей, які розглядають те, що відбувається в ресторані, зауважив один з відвідувачів.

Що зробив чоловік
Помітивши пару діточок, які з цікавістю розглядають на столах їжу, чоловік припустив, що вони голодні. І вирішив слідувати своєму серцю – нагодувати дітей.

Він розсудив так: навіть якщо діти і не дуже сильно хочуть їсти, вишукана їжа їх все одно порадує. Чоловік встав з–за столу, вийшов на вулицю, підійшов до дітлахів і запросив їх за свій столик.

Хлопчик приблизно років десяти і його молодша сестра були приголомшені. Сидіти за розкішним столиком в красивому залі – це само по собі було неймовірним дивом, однією з найяскравіших подій, які тільки можна уявити.

Звичайно ж, і смачна їжа була важлива. Чоловік не обмежував дітей у виборі, він запропонував їм замовити все, що ті захочуть. Дитячі очі світилися абсолютним щастям, вони немов опинилися всередині Різдвяної казки, і з ними сталося справжнісіньке диво.

Яким був рахунок
Хоча чоловік і не обмежував дітей у виборі страв і був готовий сплатити будь-який, навіть самий «астрономічний» рахунок, побачивши чек, він на мить втратив дар мови. Невже діти з’їли так багато, що сума рахунку привів проявив доброти людини в збентеження? Зовсім ні. Приголомшило чоловіка зовсім інше.

Відкривши папку і діставши гаманець, він приготувався оплатити рахунок, але замість суми в чеку була пара коротких пропозицій. У них йшлося про те, що в ресторані не передбачено прейскуранта, відповідно до якого можна було б оцінити доброту і людяність. Адміністрацією закладу була взята на себе оплата рахунку, а крім цього, працівники ресторану побажали доброму чоловікові везіння і удачі у всіх його справах.

Чоловік був зворушений. Він і уявити собі не міг, що його вчинок не просто був помічений, а й мав значення для когось ще, крім нагодованих дітей і його самого. Але, як виявилося, весь працюючий в закладі персонал визнав дії доброго чоловіка важливими, співробітники одноголосно вирішили його підтримати.

Ця історія могла б статися в будь-якому мегаполісі, на будь-якій вулиці, і її героєм зміг би стати кожен. Вона повчальна, бо змушує відірватися від своїх занять, думок і озирнутися, раптом поруч є хтось, для кого можна зробити справжнісіньке диво? Доброта і милосердя зовсім не вимагають значних зусиль, навпаки, вони доступні кожному. Для вчинку, про який ніколи не забудуть, не потрібно бути героєм, потрібно просто помічати тих, хто знаходиться поруч, і проявляти доброту.

Оцініть статтю