Історична подія! Троїстий союз: тепер офіційно – Зеленський зміг.

 

У вівторок, 1 лютого, президент Володимир Зеленський оголосив про створення нового політичного формату співпраці між Британією, Україною та Польщею.

Деталі нового альянсу поки не розголошуються, втім головнокомандувач запевнив, що їх оголосять найближчими днями.

— Створюємо новий формат політичної співпраці в Європі — між Україною, Британією та Польщею, — заявив Зеленський у Верховній Раді.

Основним завданням нового альянсу стане протидія загрозам з боку Росії. За даними ВВС News Україна, сторони закінчують фіналізувати деталі угоди.

Спочатку планували, що про домовленість оголосять 31 січня під час візиту до України міністерки закордонних справ Британії Ліз Трасс. Але ситуація змінюється і можливий інший формат оголошення.

“Ця опція серйозно опрацьовується, але переговори тривають, ми уточнюємо деталі”, – каже джерело в офісі президента.

Зеленський також зазначив, що за його ініціативи разом з президентом Польші Анджеєм Дудою пройшла зустріч міністрів України та Польщі, на якій досягли вигідних домовленостей у сфері інвестицій, перевезень, транзиту товарів.

“Цього тижня Київ приймає премʼєр-міністрів Великобританії, Польщі, Нідерландів, президента Туреччини. Така інтенсивність візитів – серйозний фактор стабілізації ситуації всередині держави. Чутки, плітки, прогнози експертів, блогерів не справдились. Ніхто не вирішує нашу долю за нашими спинами. Всі їдуть до нас. Нам готові підставити плече, а не підніжку”, – додав він.

Також, із Туреччиною Україна цього тижня готується підписати угоду про зону вільної торгівлі.

Оцініть статтю