Випишуть штраф до 1 700 гривень: кого чекає нове покарання через негоду

Несприятливі погодні умови можуть відбитися на фінансовому стані українських підприємців

Те, що на фізичних осіб-підприємців та балансоутримувачів багатоквартирних житлових будинків, покладено відповідальність за прибирання прилеглої території, включаючи очищення дорожнього покриття від снігу, випливає з частини 2-ї статті 18-ї “Про благоустрій населених пунктів”, про що й інформує портал “Новинар“.

Зокрема, підприємства/установи/організації з благоустрою міст/сіл, відповідають за:

  • утримання в належному стані об’єктів благоустрою/їх частин, якщо вони знаходяться в їх володінні/використанні, не виключаючи прилеглу територію;
  • відшкодування збитку, відповідно до встановленого порядку, заподіяного внаслідок порушень норм законодавства, що стосуються питань благоустрою міст/сіл.

Крім того, за українцями залишається право на вимагання екстреного проведення робіт, щодо благоустрою міст/сіл, в ситуації, коли невиконання подібної діяльності негативно вплине на життя/здоров’я/майно громадян. Таким чином, громадяни України, постраждалі від бездіяльності відповідальних за благоустрій структур, цілком можуть подати позов до суду, щодо відшкодування шкоди, завданої як їх власності, так і здоров’ю.

Слід зазначити, що утримують на балансі багатоквартирні житлові будинки, не тільки житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи)/житлово-будівельні кооперативи(ЖБК)/об’єднання співвласників багатоквартирного будинку(ОСББ), а й різні приватні структури, і якщо порушення буде зафіксовано, за відмову від сколювання льоду/прибирання снігу/посипання території піском або соляною сумішшю в умовах ожеледиці, періодичністю від 4 до 8 разів на місяць, передбачені такі штрафні санкції:

  • від 340 гривень до 1,36 тисячі гривень – щодо громадян/посадових осіб;
  • від 850 гривень до 1,7 тисячі гривень – щодо громадян/ФОП.
Оцініть статтю