Пoчалoся! Суди Сеpйoзно Взялися За Укpаїнських Вoдіїв: Не Впиcав — Сплaчуй Штpаф

Українських водіїв каратимуть за їзду на автотранспортних засобах із стертими шинами, також штрафи загрожують тим, хто встановив на своє авто газобалонне обладнання, але не вніс цю інформацію до техпаспорту. Нещодавно такий штраф за рішенням Полонського районного суду Хмельницької області отримав один із мешканців області. Пише apostrophe.ua

Власник автомобіля не заперечував, що він переобладнав автомобіль, але при цьому не погодив це переобладнання із сервісним центром МВС. Суд відхилив позов місцевого жителя, який хотів оскаржити рішення поліції про штраф.

Позивач апелював до того, що поліцейські не роз’яснили йому законних прав і не провели огляд автомобіля належним чином із залученням свідків. Водій також приводив як аргумент те, що хоча на його авто і стоїть ГБО, зараз він його не використовує.

На підставі того, що чоловік не заперечував, що на його машину встановлено ГБО, а в техпаспорті це не відображено, суд визнав, що дії співробітника поліції щодо притягнення його до адміністративної відповідальності були правомірними.

Також названо головну помилку при сплаті штрафу за порушення ПДР. Майже кожен водій хоч раз потрапляв у ситуацію, коли потрібно сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Іноді, під час сплати таких штрафів, водії допускають помилку.

У чому саме помиляються водії, оплачуючи порушення, і як її можна уникнути.

Головною помилкою є відсутність номера ухвали про накладення штрафу або номера виконавчого провадження у призначенні платежу, які забувають вказувати водії.

У таких випадках кошти спрямовуються до державного бюджету, однак вони не гасять конкретний штраф, а залишаються замороженими. Таким чином у державі штраф розцінюється як несплачений.

Якщо термін, протягом якого необхідно було заплатити гроші, закінчиться – розмір штрафу подвоїться, а до відповідного відділу державної виконавчої служби буде надіслано ухвалу про накладення штрафу для примусового виконання зобов’язання. Крім того, до подвійного штрафу додадуться ще суми виконавчого збору та інших витрат виконавчого провадження. А також може бути накладений арешт на банківські рахунки та майно та застосовані інші заходи примусового виконання постанови.

Щоб виправити ситуацію, необхідно буде звернутися до органів МВС, Казначейства, Державної виконавчої служби.

Три способи правильної оплати штрафу за порушення правил дорожнього руху через касу банку або самостійно через систему інтернет-банкінгу/мобільний додаток банку, з обов’язковою вказівкою номера постанови про накладення штрафу. Вибираючи цей варіант, слід бути уважними та перевіряти правильність реквізитів, даних платника та призначення платежу, навіть якщо квитанцію формує касир банку.

Електронний кабінет водія. Для входу в кабінет потрібно авторизуватися через електронний підпис або BankID або MobileID. Через Opendatabot, за допомогою якого можна не тільки сплатити штраф, але й безкоштовно підписатися та отримувати щотижня повідомлення про нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Для цього потрібно запровадити податковий номер та номер авто. Це найпростіший спосіб, оскільки не потрібно авторизуватись чи перевіряти призначення платежу. Крім того, штраф у боті сплачується з одночасним повідомленням МВС про факт оплати, що прискорює його погашення.

Джерело

Оцініть статтю