10 хвилин тому! Народ лютує – прямо у Києві: викрили мільйони – нечувана наглість. Зметуть!

Ні грошей, ні ялинки – прокуратура запідозрила розкрадання 5 млн гривень на встановленні новорічної ялинки на Центральному залізничному вокзалі.

“Солом’янською окружною прокуратурою міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом розкрадання коштів АТ «Укрзалізниця» при укладанні договорів на встановлення та прикрашання новорічної ялинки в приміщенні Центрального залізничного вокзалу у м. Києві на загальну суму близько 5 млн гривень”, – йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури. Пише korupciya.com

Так, гідно з матеріалами слідства, до 17 грудня 2021 року у фоє центрального залізничного вокзалу та біля входу до Південного вокзалу мали встановити, прикрасити дві ялинки. Загальна вартість усіх договорів складає 4,247 млн. гривень, при цьому очікувана вартість закупівель складала 4,386 млн. гривень.

Варто також зазначити, що здійснення монтажу каркасної ялинки, її прикрашення коштувало бюджету АТ “Укрзалізниця” 324 100 грн.

При цьому на ялинку для зали Центрального вокзалу філія “Укрзалізниці” витратила 684 тисячі гривень, натомість вартість вказаної ялинки (висота 12 метрів, діаметр 4,8 м., кількість гілок 1928 шт.) у цього ж українського виробника – ТОВ “Квазар” (Львівська область, м. Городок) – становить 282 930 грн., тобто завищення вартості ялинки складає понад 100% порівняно з вартістю у виробника.

На час проведення слідчих дій 22 та 23 грудня біля входу до Південного вокзалу була встановлена штучна ялинка з прикрасами, проте ялинка, яка мала б бути у фоє – була відсутня. Також було відсутнє декорування балконів і перил зали Центрального вокзалу, що підтверджується проведеним оглядом.

При цьому за роботи з встановлення та прикрашання ялинок та приміщень вокзалу “Укрзалізницею” була здійснена передоплата у розмірі 70% від суми підряду. Роботи, які мали бути завершеними до 17 грудня, у дійсності розпочалися лише ввечері 23 грудня після відкриття кримінального провадження та проведення допитів службових осіб.

Після того як столичні правоохоронці завели справу щодо можливого розкрадання п’яти мільйонів гривень на встановлення та прикрашання ялинки у фоє Центрального залізничного вокзалу, там почалися роботи з монтажу головного атрибуту новорічних свят. Навіть не дивно. Ці квапливі дії чомусь виглядають нібито “замітання слідів” та виправдовуванням перед народом, після того, як справа набула резонансу. А що ви думаєте з цього приводу? Пишіть у коментарях

У це же час в Укрзалізниці відкинули всі підозри та заявили, що все йде за планом.

«Сьогодні навіть військова контррозвідка шукала головну залізничну ялинку, а ми її знайшли. Тобто зрада скасовується. Тож можете бути спокійними, її саме зараз монтує компанія-партнер, яка була визначена через Prozorro», — повідомили в Укрзалізниці.

Залізничники запевняли, що ялинка на Центральному вокзалі точно засяє 24 грудня, напередодні Різдва. Вони також нагадали, що на Південному вокзалі ялинку встановили ще минулого тижня, а 19 грудня ввімкнули новорічну ілюмінацію на фасадіголовних залізничних воріт Києва.

«Тож чекаємо всіх, хто пильно стежить за життям Укрзалізниця, 24, 26, 31 грудня та 6 січня о 18:00 до нас у гості. На вокзалі для вас гратимуть провідні музичні колективи — у партнерстві з Національною філармонією України подаруємо всім чудовий святковий настрій», — запрошували залізничники.

Оцініть статтю