20 хвилин тому! Відкладена телефонна розмова — щойно відбулася! Трагічний прорахунок Путіна: Джонсон попередив!

Британський прем’єр Борис Джонсон нарешті зміг додзвонитися до президента РФ та обговорити ситуацію навколо України.

У МЗС Британії повідомили, що Джонсон заявив Путіну про глибоке занепокоєння нинішньою ворожою діяльністю Росії на кордоні з Україною. Джонсон і Путін погодилися з тим, що загострення не відповідає нічиїм інтересам, і домовилися знайти мирне вирішення ситуації. Також Джонсон у розмові з Путіним наголосив на важливості діалогу та дипломатії, і на необхідності залучення України до переговорів.

Британський прем’єр наголосив, що будь-яке подальше вторгнення в Україну було б «трагічним прорахунком». Джонсон закликав знайти шлях, на якому поважалися б територіальна цілісність України та її право на самозахист.

За версією прес-служби Кремля, Путіним у розмові була «зазначена неготовність НАТО адекватно реагувати на обґрунтовані російські занепокоєння, прикриваючись при цьому посиланнями на так звану політику відкритих дверей альянсу, що суперечить основоположному принципу безпеки». Також Путін поскаржився на «хронічний саботаж Києвом мінських домовленостей».

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон планував провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним щодо ситуації з безпекою в Україні ще 1 лютого, проте розмова була відкладена.

24 січня лідери США та Європи узгодили спільний план дій на випадок вторгнення Росії в Україну. Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон попередив Кремль, що такий крок буде катастрофічним, а також болісною, насильницькою та кривавою справою.

Також Джонсон заявив, що Британія може збільшити кількість своїх військових в Європі через РФ. Він підкреслив, що західні союзники реагуватимуть «в унісон» на будь-який напад Росії на Україну, вводячи санкції «жорсткіші, ніж усі, що були раніше».

Уряд Британії уже розпочав роботу над новими санкціями, щоб послабити російську економіку, якщо Кремль почне вторгнення в Україну. Велика Британія розгляне «ядерний» варіант підтримки усунення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Оцініть статтю