20 хв тому!Добавлять від 900 гривень: вже скоро українцям підвищать пенсії, в першу чергу тим, хто..

У той час як більшість українців старшого віку незадоволені своїм розміром пенсії та ледь зводять кінці з кінцями кожен місяць, деяким громадянам постійно підвищують пенсії на високі суми. Незабаром в однієї з категорій громадян розмір виплати зросте аж на 930 грн. Пенсійний фонд вказала дату підвищення та перерахунку.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу %D0%B2%D0%B0%D1%8C%D1%82%D1%8B%D1%80-800x445.jpg

В Україні ще діє таке поняття як прожитковий мінімум. У поточному році його вже підвищували, а наступний перегляд запланований на грудень.

Підвищення прожиткового мінімуму позначається на розмірі мінімальної та максимальної пенсій в країні.

Щоправда, розмір прожиткового мінімуму дещо застарів і вже не відповідає нинішнім показникам. Ця сума теоретично повинна покривати витрати на харчування в місяць.

Наприклад, від прожиткового мінімуму залежить, яку мінімальну пенсію держава призначить українцям. З 1 грудня після підвищення вона складе 1934 грн, хоча зараз таким громадянам платять 1854 грн. Тобто, зростання поставить всього 80 грн.

А ось тим, хто отримує максимальний розмір пенсії, пощастить більше, адже за законом їм дозволено платити 10 розмірів мінімальної пенсії за раз. Тому, їм платитимуть 19 340 грн, а деяким і до 20 270 грн. Тобто у них виплати зростуть більше, ніж на 930 грн.

Такий розмір пенсії отримують хоч і не багато громадян, але все ж певна частина від усієї кількості пенсіонерів.

Наприклад, виплати вище 10 тис. грн, згідно з офіційними даними призначені 433 500 українцям, що становить 3,9% від усієї кількості пенсіонерів.

В основному, на такі високі виплати можуть претендувати ті, хто за життя напрацював потрібно кількість страхового стажу та отримував заробітну плату вище середньої.

джерело

Оцініть статтю