Кремль стиснув зуби від люті: Рішення про вступ України в НАТО – прийнято: в Кабміні щойно зробили офіційну заяву

Генеральний секретар НАТО, Сполучені Штати і Німеччина виступають за вступ України в Альянс, питання лише в термінах інтеграції.

Про це заявила віце-прем’єр українського уряду з питань євроінтеграції Ольга Стефанишина в ефірі телеканалу “Україна 24”

За її словами, Україна гарантовано стане членом Альянсу.

“Україна буде членом НАТО, це вже підтверджено і генеральним секретарем, і зокрема американськими, французькими та німецькими колегами”, – підкреслила віце-прем’єр.

За її словами, інтеграція України в структури Альянсу є тривалим процесом, який може затягнутися на кілька років. Аналогічний і довгий шлях раніше пройшли інші держави Центральної та Східної Європи, які в підсумку стали членами НАТО.

Подібний шлях належить пройти і Україні.

За її словами, на даний момент йде робота, спрямована на збільшення сумісності військових підрозділів ЗСУ та країн-членів Блоку. Віце-прем’єр навела в приклад Північну Македонію, яка рухалася в бік вступу до Блоку майже 20 років

За її словами, процес вступ України в НАТО вже йде, при цьому повернути його назад уже неможливо, оскільки політичні рішення і підтвердження будуть прийняті на найвищому рівні.

“Політичне рішення буде прийнято. Я впевнена, що в найближчі роки, хоча не все залежить від України, але підтвердження, що ми будемо членами НАТО, вже є”, – додала вона.

Чиновник зазначила, що зараз тривають політичні переговори.

Що таке “стандарти НАТО” і для чого вони Україні

Пояснюючи для “Радіо Свобода”, що означає термін “стандарти НАТО”, який директор центру “Нова Європа” Олена Гетьманчук назвала “політичним метафорою”, вона сказала, що в Україні часто плутають стандарти військової оперативної сумісності та політичні стандарти – верховенство права, демократію , норми і принципи демократичних суспільств, які Київ бере на себе зобов’язання дотримуватися.

У чисто військової точок зору, за її словами, “стандарти НАТО – це про боєздатність наших Збройних сил і про обороноздатність України” на тлі накопичення російських Збройних сил біля кордонів України, вони є “життєво важливим питанням”.

Без впровадження стандартів НАТО немає сумісності, без сумісності – практичної взаємодії з арміями країн НАТО.

У зв’язку з цим Олена Гетьманчук зазначила, що впровадження стандартів “є одним з важливих вимірів зближення України з Альянсом”, тому що дає політичний сигнал НАТО. Україна, незважаючи на те що деякі члени Альянсу досі вагаються щодо того, чи потрібно запрошувати Україну до членства, працює над тим, щоб її Збройні сили були готові безперешкодно вбудуватися в існуючі структури Альянсу.

“Без впровадження стандартів НАТО немає сумісності, без сумісності – практичної взаємодії з арміями країн НАТО”, – йдеться в звіті під назвою “Україна і стандарти НАТО: що зроблено за президентства Зеленського?”.

“Стандарти НАТО” – це технічний термін, набір нормативних документів по стандартизації, внутрішні документи Альянсу, встановлюють сам стандарт, призначений для безпосереднього застосування органами військового управління країн-учасниць НАТО.

Всього таких стандартів є близько 2000, і, за словами авторів звіту, на 100% вони не введені в жодній країні НАТО. В цьому немає і необхідності, тому що вони прописують загальні правила, які можна застосувати до всіх країн. Як приклад звіт призводить стандарти зберігання ядерної зброї або дій Військово-Морських сил в арктичних умовах. Найбільше до виконання всіх стандартів НАТО наблизилася Німеччина – вона виконує їх на 91%, Великобританія – на 83%, Франція і Норвегія – на 81%, Канада – на 76%.

Джерело

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Кремль стиснув зуби від люті: Рішення про вступ України в НАТО – прийнято: в Кабміні щойно зробили офіційну заяву
«Як Мойсей з Біблії…» — Захоплююча посадка «Мрії» (Ан-225) зачарувала мережу (відео)